Rörstrand servis Skåne
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RÖRSTRAND, servis, 49 dlr, modell Skåne, blåvit dekor med skånska slott, bestående av: 16 mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 3 assietter, 8 djupa tallrikar, 2+1+1 ovala uppläggningsfat, 1+1+1 uppläggningsfat, såsskål, terrin med fat, kanna
Enstaka ej noterade nagg kan förekomma, smärre glasyrkrackeleringar
442479
2017-02-23