Vapenporslin 1700-tal Kina
2017-02-26
442644
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), djup modell, vapenporslin, dekor av änder vid lotusblomma i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 22 cm
Nagg