Design Wilhelm Kåge Modern Keramik

Såld för:

80 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

WILHELM KÅGE (1889-1960), "Drakfisk", Gustavsberg 1950-tal, Farsta, ristad dekor, glasyr i brunt och blått, signerad KÅGE Gustavsberg, höjd 50 cm

Lagningar på stjärt

442669

2017-03-19