Gemla stolar 1930-tal

Gemla stolar 1930-tal
Gemla stolar 1930-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GEMLA, stolar, 4 st, 1930-tal, möjligen formgivna av Gunnar Asplund, stomme av betsad bok, snörade sitsar, delvis plakettmärkta, sitthöjd ca 48 cm

Slitage, fläckar, mindre torrpsirckor

442679

2017-02-24