Bordspendyl 1800-tal
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPENDYL, 1800-tal, dekor av intarsia, vridna kolonner bemålade i sköldpaddimitation, förgyllda brons- och mässingsdetaljer, emaljerad urtavla med romerska siffror, slagfunktion, höjd 47, bredd 24 cm
Pendel o nyckel saknas, ytslitage
442712
2017-02-24