Henning Mankell Karta
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARTA VÄSTAFRIKA. DUVAL, PIERRE. Costes de Guinée aves les Royaumes qui y font connus des Européens. Paris ca 1680, graverad gränskolorerad karta med kartusch och 1 infälld mindre karta, mått ca 36x55 cm
Proveniens: Henning Mankell
ej examiniread ur ram, smärre veck, smärre slitage
442728
2017-02-26