Henning Mankell Karta

Henning Mankell Karta
Henning Mankell Karta

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KARTA VÄSTAFRIKA. DUVAL, PIERRE. Costes de Guinée aves les Royaumes qui y font connus des Européens. Paris ca 1680, graverad gränskolorerad karta med kartusch och 1 infälld mindre karta, mått ca 36x55 cm

Proveniens: Henning Mankell

ej examiniread ur ram, smärre veck, smärre slitage

442728

2017-02-26