Guanyin Tibet brons

Guanyin Tibet brons
Guanyin Tibet brons
Guanyin Tibet brons
Guanyin Tibet brons
Guanyin Tibet brons
Guanyin Tibet brons
Guanyin Tibet brons
Guanyin Tibet brons
Guanyin Tibet brons
Guanyin Tibet brons
Guanyin Tibet brons
Guanyin Tibet brons
Guanyin Tibet brons
Guanyin Tibet brons

Klubbat för:

62 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

GUANYIN, brons, Tibet, 1900-talets andra hälft, "1000 armar", på postament samt flankerad av gudinnor med lotus, höjd ca 76 cm

Ärgning, visst slitage

442745

2017-02-25