Famille rose Kina
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, ASSIETTER, 5 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande europeiserande dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 19-28 cm
Fatet med lagning, sprickor, nagg
442753
2017-02-24