Famille rose Kina

Famille rose Kina
Famille rose Kina
Famille rose Kina
Famille rose Kina
Famille rose Kina
Famille rose Kina
Famille rose Kina
Famille rose Kina

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, ASSIETTER, 5 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande europeiserande dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 19-28 cm

Fatet med lagning, sprickor, nagg

442753

2017-02-24