Fanny Brate oljemålning

Fanny Brate oljemålning
Fanny Brate oljemålning
Fanny Brate oljemålning
Fanny Brate oljemålning
Fanny Brate oljemålning
Fanny Brate oljemålning

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

FANNY BRATE (1861-1940): Porträtt föreställande Tora Lagerholm(1862-1931) i rumsinteriör, signerad och daterad Fanny Brate 1911, olja på duk, ca 80x61 cm, se nr 439875

Proveniens: familjen Trotzig i flera led. Fanny Brate var god vän till familjen Trotzig

Duklagning

443038

2017-02-26