Fanny Brate oljemålning
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
FANNY BRATE (1861-1940): Porträtt föreställande Tora Lagerholm(1862-1931) i rumsinteriör, signerad och daterad Fanny Brate 1911, olja på duk, ca 80x61 cm, se nr 439875
Proveniens: familjen Trotzig i flera led. Fanny Brate var god vän till familjen Trotzig
Duklagning
443038
2017-02-26