Sekretär gustavianskt stockholmsarb Niclas Korp

Klubbat för:

19 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SEKRETÄR, gustavianskt stockholmsarbete, tillskriven Niclas Korp (mästare i Stockholm 1771-1800), fanerad bla. i jakaranda, brännförgyllda bronsbeslag, inredd med smålådor och fack, höjd 101, 89x51 cm, nyckel finns

Sprickor och fanerskador, nyckel finns, inre nyckel saknas, kompleterad, senare låskistor

443170

2017-02-26