Sekretär gustavianskt stockholmsarb Niclas Korp
Klubbat för:
19 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SEKRETÄR, gustavianskt stockholmsarbete, tillskriven Niclas Korp (mästare i Stockholm 1771-1800), fanerad bla. i jakaranda, brännförgyllda bronsbeslag, inredd med smålådor och fack, höjd 101, 89x51 cm, nyckel finns
Sprickor och fanerskador, nyckel finns, inre nyckel saknas, kompleterad, senare låskistor
443170
2017-02-26