Ciggarrställ med speldosa ur privat samling

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CIGARRSTÄLL med speldosa , 1900-talets början, trol Tyskland, betsat och svärtat lövträ, plats för 6 cigarrer, höjd ca 19, 13x15 cm,
Under gång så öppnar sig dosan och presenterar cigarrer.

PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

443179

2017-03-12