Vaxrullar till fonograf ur privat samling

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FONOGRAFRULLAR, 20 st, omkring 1900, delvis i originalförpackningar, liggande i träschatull, höjd ca 18, 45x27 cm

PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Smärre skador, slitage

443193

2017-03-12