Tillbaka till katalog
Seton Ekolsund skedar silver Ryssland
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Beskrivning
SKEDAR, silver, 12+1 st, Ryssland 1880-tal, längd 12,5 -16 cm, delvis graverad dekor, vikt ca 197 g
Proveniens: Familjen Seton ägde och bebodde Ekolsunds slott mellan 1785-1912, föremålen har sedan gått i arv inom släkten.
Konditionsrapport
Auktionsnummer:
443221
Datum:
2017-02-27