Tillbaka till katalog

Seton Ekolsund skedar silver Ryssland

Seton Ekolsund skedar silver  Ryssland
Seton Ekolsund skedar silver  Ryssland
Seton Ekolsund skedar silver  Ryssland
Seton Ekolsund skedar silver  Ryssland
Seton Ekolsund skedar silver  Ryssland
Seton Ekolsund skedar silver  Ryssland
Seton Ekolsund skedar silver  Ryssland
Seton Ekolsund skedar silver  Ryssland

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

Beskrivning

SKEDAR, silver, 12+1 st, Ryssland 1880-tal, längd 12,5 -16 cm, delvis graverad dekor, vikt ca 197 g

Proveniens: Familjen Seton ägde och bebodde Ekolsunds slott mellan 1785-1912, föremålen har sedan gått i arv inom släkten.

Konditionsrapport

Auktionsnummer:

443221

Datum:

2017-02-27