Ekolsund Seton bålskål glas remmare

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÅLSKÅL, GLAS, 6 st., slipat glas med färgad fot, lock i nysilver, sekelskiftet 18/1900-tal, höjd 43 resp 14 cm.

Fyra av glasen med skador/nagg, bålskålen med micronagg fot. Locket med sliten försilvring.

443224

2017-02-27