Ekolsund Seton bålskål glas remmare
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÅLSKÅL, GLAS, 6 st., slipat glas med färgad fot, lock i nysilver, sekelskiftet 18/1900-tal, höjd 43 resp 14 cm.
Fyra av glasen med skador/nagg, bålskålen med micronagg fot. Locket med sliten försilvring.
443224
2017-02-27