Tumlare silver 1800-tal
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TUMLARE, 4 st., silver, otydliga stämplar, en av C. F. Seseman, Arboga 1781-1819, en sannolikt av Olof Hagrelius, Mariefred 1804-46, en av Erik Grönbeck, Karlskrona 1798-1816, en ostämplad, total vikt ca 57 g
Skador, bucklor lagningar
443249
2017-03-05