Tumlare silver 1800-tal

Tumlare silver 1800-tal
Tumlare silver 1800-tal
Tumlare silver 1800-tal
Tumlare silver 1800-tal
Tumlare silver 1800-tal
Tumlare silver 1800-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TUMLARE, 4 st., silver, otydliga stämplar, en av C. F. Seseman, Arboga 1781-1819, en sannolikt av Olof Hagrelius, Mariefred 1804-46, en av Erik Grönbeck, Karlskrona 1798-1816, en ostämplad, total vikt ca 57 g

Skador, bucklor lagningar

443249

2017-03-05