Sälbössa
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SÄLBÖSSA, 1800-tal, slaglås ombyggt från flintlås, oktagonal pipa, stock med skuren dekor och kolvlåda, beslag i vitmetall, längd ca 116 cm
Renoverat, kompletterat, åldersrelaterat slitage / skador
443266
2017-02-27