Eric Hallström gouache
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIC HALLSTRÖM (1893-1946): Aftonsvalka, signerad Eric Hallström, gouache på papper, 41x50cm
Proveniens: Grosshandlare Erik Strömberg (1883-1950), Sundsvall, därefter i arv till nuvarande ägare
Blad med veck och fuktskador
443302
2017-03-15