Eric Hallström gouache

Eric Hallström gouache
Eric Hallström gouache
Eric Hallström gouache
Eric Hallström gouache

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ERIC HALLSTRÖM (1893-1946): Aftonsvalka, signerad Eric Hallström, gouache på papper, 41x50cm
Proveniens: Grosshandlare Erik Strömberg (1883-1950), Sundsvall, därefter i arv till nuvarande ägare

Blad med veck och fuktskador

443302

2017-03-15