Skål såskanna Kina

Skål såskanna Kina
Skål såskanna Kina
Skål såskanna Kina
Skål såskanna Kina
Skål såskanna Kina
Skål såskanna Kina
Skål såskanna Kina
Skål såskanna Kina
Skål såskanna Kina
Skål såskanna Kina

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, SÅSKANNA, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rosefärger alt underglasyrblått, höjd ca 8, diameter 18, resp höjd 10, längd 25 cm

Skålen med spricka, såskannan med lagningar

443341

2017-02-27