Ikon Ryssland

Ikon Ryssland
Ikon Ryssland
Ikon Ryssland
Ikon Ryssland

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

IKON, Jesu dop i Jordanfloden, 1800/1900-tal, Ryssland, träpannå, krederad, bemålad (sannolikt äggtempera) och förgylld, på baksidan försedd med låslister, ca 35,5 x 30 cm.

Bukig, mindre färgbortfall, slitage.

443397

2017-02-27