Hubert Sattler oljemålning
2017-02-26
443588
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
HUBERT SATTLER (1817-1904): Neuschwanstein slott, olja på pannå, signerad J Stauffer, ca 10x21 cm
Historik: Förebild för Disneys Törnrosaslott