Bordsur i Karl Johan

Bordsur i Karl Johan
Bordsur i Karl Johan
Bordsur i Karl Johan
Bordsur i Karl Johan
Bordsur i Karl Johan
Bordsur i Karl Johan

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSUR, Karl Johan, 1800-tal, fanérat i flambjörk, urtavla med romerska siffror, mässingplakett föreställande Carl XIV, höjd ca 41, 20x35 cm

Slitage, fanérbit medföljer

443672

2017-02-28