Vicke Lindstrand Orrefors

Vicke Lindstrand Orrefors
Vicke Lindstrand Orrefors
Vicke Lindstrand Orrefors
Vicke Lindstrand Orrefors
Vicke Lindstrand Orrefors
Vicke Lindstrand Orrefors

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VICKE LINDSTRAND, vas, klar glasmassa, för Orrefors, invändigt vågig form, etsad dekor av kvinna på snäcka, signerad "Orrefors L. 1367. L. E. 34.", höjd ca 23 cm

Smärre slitage

443688

2017-02-28