Seton Ekolsund The Female Spectator
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 000 SEK
THE FEMALE SPECTATOR, del IV, Dublin 1747, samtida skinnband, frontespis med gravyr, exlibris Seton of Ekolsund, på försättsblad ägarpåskrift Pat(rik) Thomson som också är daterad 8 oct 1764 också försedd med maskinskriven lapp som identifierar Patrik Thomson som far till Agnes Thomson vars make var Patrik Seton (1766-1837).
Omfattande slitage på pä pärmar och rygg, frontespisbladet med reva, fläckar. Ej genomgången
443691
2017-02-28