Mössbord Hälsingland allmoge

Mössbord Hälsingland allmoge
Mössbord Hälsingland allmoge
Mössbord Hälsingland allmoge
Mössbord Hälsingland allmoge
Mössbord Hälsingland allmoge
Mössbord Hälsingland allmoge
Mössbord Hälsingland allmoge
Mössbord Hälsingland allmoge
Mössbord Hälsingland allmoge
Mössbord Hälsingland allmoge

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MÖSSBORD, Hälsingland, 1800-tal, allmoge, låda, lock med målad dekor av blommor och initialer, höjd 74, 76x49 cm

Locket originalmålat, resterande senare, fernissa, lås saknas, slitage.

443700

2017-02-28