Bokhyllor Karl Johan
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKHYLLOR, 2 st, 1800-talets första hälft, Karl Johan, fanérade i mahogny, justerbara hyllplan, vardera höjd ca 237, 91x44 resp 91x31 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs Slott
Ett skåp saknar bakstycke och hyllplan (avkortat), sprickor, fanérbortfall,
444117
2017-03-02