Karmstolar empire
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1800-talets första hälft, sannolikt Baltikum, empire, fanérade i mahogny, karmarna med skuren dekor, randig klädsel, höjd ca 92, sitthöjd 43 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs Slott
Fanérbortfall, ytmärken, klädsel med smärre fläckar
444120
2017-03-02