Björn Evensen

Björn Evensen
Björn Evensen
Björn Evensen
Björn Evensen
Björn Evensen
Björn Evensen
Björn Evensen
Björn Evensen
Björn Evensen
Björn Evensen

Klubbat för:

6 000 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

BJÖRN EVENSEN (född 1924), skulptur, signerad i gjutningen Björn Evensen 2/6, gjutarstämplar Herman Bergman, mörkpatinerad brons, höjd ca 31 cm exklusive träsockel

Zustandsbeschreibung

444135

2017-03-06