Piranesi etsning
2017-03-02
444175
| Klubbat belopp | 6 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
GIOVANNI BATTISTA PIRANESI (Italien, 1720-78): Veduta dell´Anfiteatro flavio detto Il Colosseo, etsning, ca 50x72 cm
PROVENIENS: Öråkers Herrgård
Ej examinerad ur ram, smärre fläckar