Bokhylla jugend 1930-tal

Bokhylla jugend 1930-tal
Bokhylla jugend 1930-tal
Bokhylla jugend 1930-tal
Bokhylla jugend 1930-tal
Bokhylla jugend 1930-tal
Bokhylla jugend 1930-tal
Bokhylla jugend 1930-tal
Bokhylla jugend 1930-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BOKHYLLA, jugend, 1930-tal, i björk med flyttbara hyllplan samt krön med pinnar, höjd ca 135, 80x40 cm

Detta föremål är en del av vårt samarbete med Lexington Company och ingår i temaauktionen Antiques-to-be. Föremålet visas under tiden 23 februari - 28 februari hos Stockholms Auktionsverk på Nybrogatan 32 i Stockholm, öppettider visning måndag-fredag kl. 10-18, lördag kl. 10-16. Utlämning sker som vanligt hos Lauritz.com/Stockholms Auktionsverk på Slakthusgatan 22.

Visst slitage, repor

444212

2017-03-02