Armand Marseille flickdocka
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARMAND MARSEILLE BISKVI FLICKDOCKA, 1900-10-tal, huvud märkt "Armand Marseille, Germany, 390, A 13 M", insatta bruna blundögon, öppen mun med 4 tänder, skulpterade ögonbryn, grop i hakan, brun mohairperuk, kulledad kropp i trä och massa, längd ca 77 cm
Kroppen osträngad samt med skador, peruken sliten, senare skor och klänning medföljer
444332
2017-03-05