Jacob Ängman Rosenholm
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 18 dlr., silver, GAB, Stockholm, bestående av: 9 smörgåsknivar, smörgåsgaffel, 8 kaffeskedar, knivar och gaffel stämplade 1970 och skedarna 1968, vikt exkl, knivar med stålblad ca 150 g
Bruks och åldersrelaterat slitage.
444413
2017-03-02