Jacob Ängman Rosenholm

Jacob Ängman Rosenholm
Jacob Ängman Rosenholm
Jacob Ängman Rosenholm
Jacob Ängman Rosenholm
Jacob Ängman Rosenholm
Jacob Ängman Rosenholm

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 18 dlr., silver, GAB, Stockholm, bestående av: 9 smörgåsknivar, smörgåsgaffel, 8 kaffeskedar, knivar och gaffel stämplade 1970 och skedarna 1968, vikt exkl, knivar med stålblad ca 150 g

Bruks och åldersrelaterat slitage.

444413

2017-03-02