Kaffekanna samt gräddkanna silver
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAFFEKANNA, sterlingsilver, handtag i svärtat trä, höjd ca 17 cm, Gustaf Folcker, Stockholm 1844, GRÄDDKANNA, sterlingsilver, höjd ca 8,5 cm, Gustaf Adolf Cedergren, Stockholm 1851, totalvikt ca 405 g
Bruksslitage, enstaka bucklor
444652
2017-03-05