Kaffekanna samt gräddkanna silver

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KAFFEKANNA, sterlingsilver, handtag i svärtat trä, höjd ca 17 cm, Gustaf Folcker, Stockholm 1844, GRÄDDKANNA, sterlingsilver, höjd ca 8,5 cm, Gustaf Adolf Cedergren, Stockholm 1851, totalvikt ca 405 g

Bruksslitage, enstaka bucklor

444652

2017-03-05