Du Rietz bibliografi över James Cook

Klubbat för:

750 SEK

Arviointi

1 000 SEK

Kuvaus

DU RIETZ, ROLF. Captain James Cook. A bibliography of literature printed in Sweden before 1819. Uppsala 1960.

8:o. Originalomslag. Interfolierad. Dedikation på smutstitelbladet till Ragnar Nummelin. Tryckt i 300 numrerade, av författaren signerade ex., detta nummer 271

Kuntoraportti

Se text

444704

Päivämäärä:

2017-03-21