Skål Iran

Skål Iran
Skål Iran
Skål Iran
Skål Iran
Skål Iran
Skål Iran

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅL, ca 900-tal, Iran, möjligen Nischapur, s.k white slip, glaserat lergods med dekor av abstrakta mönster, höjd ca 8, diameter ca 21 cm

skador, lagningar/kompletteringar

444777

2017-03-06