Spegel Georg Lindberg gustaviansk

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SPEGEL, gustaviansk, förgylld, otydlig signering G Lindberg (Georg Lindberg spegelfabrikör i Stockholm 1767-1804), hallstämplad, förgylld, skuren dekor, infällda gouacher, ca 100x44 cm

Senare glas, sprickor, mindre listdel saknas, smärre utskador

444940

2017-03-03