Bord sengustavianskt

Bord sengustavianskt
Bord sengustavianskt
Bord sengustavianskt
Bord sengustavianskt
Bord sengustavianskt
Bord sengustavianskt
Bord sengustavianskt
Bord sengustavianskt
Bord sengustavianskt
Bord sengustavianskt

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORD, sengustavianskt, 1700/1800-tal, ovalt med en låda, mahognyfanér och mässingslister samt skodda ben, höjd ca 76, bredd 70x48 cm

Genomgående spricka längs sargen under skivan, bruks och åldersrelaterat slitage.

444946

2017-03-03