Stolar gustavianska

Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

STOLAR, (2) 1 par, gustavianska, 1700-talets slut, svenska modellen, medaljongformad rygg krönt med blomma och akantusblad, träskuren, löstagbar stoppad dyna med textil klädsel, sitthöjd ca 48, höjd 99 bredd 47 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage, senare bemålning

444948

2017-03-05