Stolar gustavianska
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STOLAR, (2) 1 par, gustavianska, 1700-talets slut, svenska modellen, medaljongformad rygg krönt med blomma och akantusblad, träskuren, löstagbar stoppad dyna med textil klädsel, sitthöjd ca 48, höjd 99 bredd 47 cm.
Bruks och åldersrelaterat slitage, senare bemålning
444948
2017-03-05