Pelarbord
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PELARBORD, senempire, 1800-talets andra kvartal, försedd med låda, stenskiva i marmor, fanérad med masurbjörk, höjd ca 73, skivan (med list) 67x47 cm
Ramen som omger stenskivan är lös i en fog, mindre fanernagg. Bruks och åldersrelaterat slitage.
444949
2017-03-03