Petter Zennström, Grinden

Petter Zennström, Grinden
Petter Zennström, Grinden
Petter Zennström, Grinden
Petter Zennström, Grinden

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

PETTER ZENNSTRÖM (född 1945): "Grinden", signerad och daterad PZ -76, olja på duk, 210x203 cm
.
PROVENIENS: Fredrik Roos samling
Stockholms Auktionsverk, Fredrik Roos samling, 2006. Katalognr. 179
.
UTSTÄLLD: Lunds Konsthall 1976

445148

2017-03-16