Urna med hänklar i majolika

Urna med hänklar i majolika
Urna med hänklar i majolika
Urna med hänklar i majolika
Urna med hänklar i majolika
Urna med hänklar i majolika
Urna med hänklar i majolika
Urna med hänklar i majolika
Urna med hänklar i majolika
Urna med hänklar i majolika
Urna med hänklar i majolika

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

URNA med hänklar, "vase à oignon", 1800-tal, majolika, polykromt målad dekor med kartuscher av landskap, perforerad kant av hål, höjd ca 23 cm med hänklar

glasyrnagg, sprickor

445160

2017-03-10