Simon & Halbig biskvi flickdocka

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SIMON & HALBIG BISKVI FLICKDOCKA, 1900-10-tal, huvudet märkt "S&H, Halbig, 9 1/2", med insatta bruna blundögon, öppen mun med tänder, skulpterade ögonbryn, blond mohairperuk, hål för örhängen, kulledad kropp i trä och massa, längd ca 59 cm, 5 plagg medföljer

Kroppen i delar, skadade fingrar och tår, kroppen med slitage

445383

2017-03-26