Stolar Gustavianska Johan Hammarström

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

STOLAR, 1 par, gustavianska stockholmsarbeten, Johan Hammarström (stolmakare i Stockholm 1794-1812/19), en signerad IHS, trä skuren dekor, gråmålade, sitthöjd ca 42 cm

Sprickor, slitage, förstärkningar

445837

2017-03-08