Stolar Gustavianska Johan Hammarström
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, 1 par, gustavianska stockholmsarbeten, Johan Hammarström (stolmakare i Stockholm 1794-1812/19), en signerad IHS, trä skuren dekor, gråmålade, sitthöjd ca 42 cm
Sprickor, slitage, förstärkningar
445837
2017-03-08