Golvur Eric Wasberg

Golvur Eric Wasberg
Golvur Eric Wasberg
Golvur Eric Wasberg
Golvur Eric Wasberg
Golvur Eric Wasberg
Golvur Eric Wasberg
Golvur Eric Wasberg
Golvur Eric Wasberg

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVUR, pyramidmahogny, 1800-talets första hälft, senempire, emaljerad urtavla märkt "Joh. Er. Callerström, Stockholm", höjd ca 240 cm, pendel, nycklar (2) samt lod medföljer

Slitage, skador, urtavlan med skador

445866

2017-03-08