Golvur Eric Wasberg
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVUR, pyramidmahogny, 1800-talets första hälft, senempire, emaljerad urtavla märkt "Joh. Er. Callerström, Stockholm", höjd ca 240 cm, pendel, nycklar (2) samt lod medföljer
Slitage, skador, urtavlan med skador
445866
2017-03-08