Skedar tårtbestick tårtgafflar silver
Klubbat för:
1 700 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
TÅRTBESTICK, 2 dlr, TÅRTGAFFLAR, 11 st, UPPLÄGGNINGSSKEDAR, 3 st., STRÖSKED, silver, tårtbestick och 11 tårtgafflar, Tyskland 1920-30-tal, 2 uppläggningsskedar med hamrad dekor, stämplade 1917 och 1920, uppläggningssked och strösked i samma modell, stämplade Danmark 1919, total vikt ca 655 g
Kuntoraportti
446159
Päivämäärä:
2017-03-17