Skedar tårtbestick tårtgafflar silver

Klubbat för:

1 700 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

TÅRTBESTICK, 2 dlr, TÅRTGAFFLAR, 11 st, UPPLÄGGNINGSSKEDAR, 3 st., STRÖSKED, silver, tårtbestick och 11 tårtgafflar, Tyskland 1920-30-tal, 2 uppläggningsskedar med hamrad dekor, stämplade 1917 och 1920, uppläggningssked och strösked i samma modell, stämplade Danmark 1919, total vikt ca 655 g

Kuntoraportti

446159

Päivämäärä:

2017-03-17