Henning Mankell Karta
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARTA VÄSTAFRIKA. SCHENK - VALK, efter JANSSONIUS, J. Guinea. Ca 1720 - 1730.
Graverad delvis handkolorerad karta med figurativ kartusch, vilda djur och seglande skepp, ca 38,5x52 cm
Proveniens: Henning Mankell
ej examinerad ur ram, smärre veck, smärre slitage, smärre reva
446249
2017-03-13