James Chater London fickur 1700-tal

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

JAMES CHATER LONDON, fickur, förgylld metall, ytterboett bemålad med insekter och naturmotiv, 1700-talets senare del, mineralglas, spindelgång, verknr. 4993, diameter 40 mm, ytterboettens diameter 47 mm

Verket går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen.

446421

2017-03-27