Lorens Pasch d.ä
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
LORENS PASCH D.Ä, hans krets (1702-1766): Komposition med figurer, Trompe l´oeil - måleri på vertikala lameller, olja på duk, oxiderad fernissa, 68x58 cm
Föreställer möjligen Fredrik den store av Preussen
Hål i duken, skador och färgbortfall
446491
2017-03-10