Lorens Pasch d.ä

Lorens Pasch d.ä
Lorens Pasch d.ä
Lorens Pasch d.ä
Lorens Pasch d.ä
Lorens Pasch d.ä
Lorens Pasch d.ä
Lorens Pasch d.ä
Lorens Pasch d.ä
Lorens Pasch d.ä
Lorens Pasch d.ä

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

LORENS PASCH D.Ä, hans krets (1702-1766): Komposition med figurer, Trompe l´oeil - måleri på vertikala lameller, olja på duk, oxiderad fernissa, 68x58 cm
Föreställer möjligen Fredrik den store av Preussen

Hål i duken, skador och färgbortfall

446491

2017-03-10